holika holika
Koreańska pielęgnacja, czyli jak mieć piękną i zdrową cerę

Koreańska pielęgnacja, czyli jak mieć piękną i zdrową cerę

Koreańska pielęgnacja wcale nie musi być taka trudna!

Większość kobiet słyszało o wieloetapowej koreańskiej pielęgnacji. Piękna skóra, którą bez trudu można zauważyć, nie tylko u koreańskich idol ale także u zwykłych kobiet to marzenie wielu ludzi. Wieloetapowa pielęgnacja może wydawać się trudna, jednak wcale taka nie jest. Jest wiele popularnych w Korei produktów, które warto włączyć do swojej codziennej pielęgnacji. 

Wiele produktów koreańskich, które pomogą nam w pielęgnacji naszej cery możemy znaleźć w polskich sklepach internetowych, czy drogeriach. Popularna jest marka Holika holika, czyli produkt wysokiej jakości w niskiej cenie! która oferuje dobre jakościowo, koreańskie kosmetyki, które pomogą w codziennej pielęgnacji cery. Wśród koreańskich produktów znajdują się zarówno takie, które każdy powinien używać codziennie, jak i te, które przydadzą się przy konkretnych problemach z cerą.

Jakich kosmetyków używać, aby uzyskać wymarzony efekt?

Każda skóra wymaga indywidualnej pielęgnacji. Jednak jest kilka rzeczy, które są niezbędne dla każdej cery. Używanie ich zapobiega zbyt wczesnemu starzeniu się skóry, chroni przed czynnikami zewnętrznymi i poprawia kondycję cery. Do kosmetyków, które używane muszą być codziennie należą:

-krem z filtrem (do każdego typu cery sprawdzi się SPF 50+)

-krem nawilżający (z ceramidami lub kolagenem)

-pianka lub żel do mycia twarzy

Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać wymarzony efekt należy dobrać pielęgnację do potrzeb swojej cery. Cera tłusta i problematyczna będzie potrzebowała kosmetyków regulujących wydzielanie sebum i przeciwtrądzikowych. Warto również stosować podwójne mycie twarzy. Natomiast skóra dojrzała, czy z przebarwieniami będzie potrzebować kosmetyków zawierających retinol, kolagen lub witaminę C. Te wszystkie składniki znajdują się w kosmetykach Holika Holika , a dobre składy pozwolą na otrzymanie wymarzonego efektu.

Piękna skóra to nie tylko kosmetyki do pielęgnacji twarzy!

Należy pamiętać, że koreańska pielęgnacja nie kończy się na kremach i tonikach na twarzy. Trzeba także pamiętać o odpowiednich kosmetykach do makijażu. Warto mieć w swojej kosmetyczce krem “BB” lub “CC”, które są zdecydowanie lepsze dla skóry niż podkłady. 

Wśród koreańskich kosmetyków firmy Holika Holika znajdują się kremy “BB” z dodatkiem filtra przeciwsłonecznego, co zapewnia dodatkową ochronę przeciwsłoneczną i chroni przed starzeniem się skóry.